tamam
Wuxi High Mountain Hi-tech Development Co.,Ltd 86-510-85881876 karl@high-mountain.cn
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Propilen Glikol Piyasası Bu Hafta Hafif Düştü (5-10 Kasım)

Propilen Glikol Piyasası Bu Hafta Hafif Düştü (5-10 Kasım)

November 14, 2022

Fiyat eğilimi

SunSirs'in izleme verilerine göre, 10 Kasım 2022 itibariyle, yerli endüstriyel propilen glikolün referans fiyatı 8.133 RMB/ton, bu da 7 Kasım'dakinden (8.250 RMB/ton) 117 RMB/ton daha düşük, yani 1.41 % düşürmek.10 Kasım itibariyle, yerli endüstriyel propilen glikol fiyatı yaklaşık 7.900-8.300 RMB/ton idi.

Analiz incelemesi

SunSirs'in veri izleme tablosundan bu hafta (11.7-11.10) genel yerel propilen glikol piyasasının hafif düştüğü görülebilir.Yurtiçi propilen glikol pazarındaki zayıf düşüşü etkileyen ana faktörler aşağıdaki iki açıdan analiz edildi:

  1. Arz tarafında ise erken aşamada sevkiyatı bloke olan bazı fabrikalar bu hafta rahatladı.Piyasadaki propilen glikolün genel tedarik envanteri artmıştı ve fabrika aktif olarak sipariş gönderiyor ve alıyordu.Bu nedenle arz tarafında propilen glikole verilen destek gevşemiştir.
  2. Talep açısından, propilen glikol aşağı yönlü talebi esas olarak talep üzerine tedarik olmaya devam etti.Alt sektör güçlü bir bekle-gör modundaydı ve yeni siparişlerin genel cirosu sınırlıydı.Bu nedenle propilen glikole talep tarafından verilen destek önemli ölçüde artırılamadı.

Pazar görünümü

Dördüncü çeyrekte propilen glikol saha cihazlarının artabileceği ve arz artışı altında aşağı yönlü bekle-gör havasının devam edebileceği ve alımların daha temkinli olacağı söyleniyor.SunSirs'in propilen glikol veri mühendisine göre, kısa vadede yurt içi propilen glikol piyasası zayıf ve bitiş eğilimi gösteriyor ve arz ve talep tarafındaki bilgilerdeki değişikliklere daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor.